Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Hawki dla Indii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 września 2012

Przedstawiciele BAE Sytems poinformowali o otrzymaniu zapytaniu z Hindustan Aeronautics Limited (HAL), o możliwość dostarczenia podzespołów i usług do produkcji 20 samolotów szkolenia zaawansowanego Hawk AJT Mk.132.

Hawki, są jednymi z najbardziej popularnych samolotów szkolnych ostatnich dekad. Wyprodukowano ich do tej pory ponad tysiąc / Zdjęcie: BAE Systems

Ministerstwo obrony Indii już wcześniej informowało o zamiarze pozyskania kolejnych samolotów do szkolenia zaawansowanego (Indie kupią 20 dodatkowych Hawków, 2011-12-05). Zapytanie do BAE Systems oznacza jednak finalizowanie fazy decyzyjnej i rozpoczęcie realizowania zamówienia.

Będzie to już trzecia umowa BAE Systems z Indiami. Pierwszą zawarto w 2004 na dostawę 66 samolotów Hawk AJT Mk.132, obejmującą dostawę gotowych 24 samolotów i licencyjny montaż 42 kolejnych w zakładach HAL (ostatnia z zamówionych wtedy maszyn została przekazana odbiorcy w ubiegłym miesiącu; (Wszystkie Hawki w Indiach, 2012-08-20). W 2010 zakupiono 57 Hawków, również via HAL.

Samoloty z najnowszej transzy dostaw powinny trafić do użytkownika w latach 2016-2017.

Poza Indiami samoloty Hawk służą w Australii, Kanadzie, RPA, Bahrajnie, Omanie, Zimbabwe, Indonezji, Kuwejcie, Malezji, Arabii Saudyjskiej, Republice Korei, Finlandii i Wielkiej Brytanii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.