Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajwan chce kupić 2 fregaty OHP

Marynarka wojenna, 05 listopada 2012

Według ministra obrony Tajwanu, państwo to zamierza – pomimo sprzeciwu ChRL – nabyć w najbliższych latach 2 ex-amerykańskie fregaty typu Oliver Hazard Perry.

Jedna z fregat typu Oliver Hazard Perry USS Underwood (FFG 36) na wodach Atlantyku / Zdjęcie: US Navy

Minister Kao Hua-chu powiedział, że fregaty miałyby zostać zakupione do 2015. Wartość planowanej transakcji to ok. 240 mln USD. Nowe okręty mają zastąpić dwie starsze jednostki typu Knox.

Jest to już kolejna próba zakupu ex-amerykańskich fregat typu OHP. Wszystkie poprzednie kończyły się niepowodzeniem, spowodowanym sprzeciwem ChRL (Kolejny sprzeciw Pekinu, 2012-04-23). W przeszłości rozważano zakup większej liczby okrętów wspomnianego typu. Mówiło się nawet o 8 jednostkach (Tajwan chce odkupić 8 fregat, 2010-01-12), na co ostatecznie nie zgodziły się władze USA, naciskane w tej kwestii przez Pekin (Tylko dwie fregaty dla Tajwanu?, 2010-08-06).

Traktująca Tajwan jako swoją zbuntowaną prowincje, ChRL od lat stara się blokować wszelkie kontrakty zbrojeniowe na dostawy na wyspę nowoczesnych systemów bojowych (ChRL grozi USA, 2010-01-11, Chiny górą, 2011-08-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.