Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Opóźniona Armata

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 marca 2013

Według Izwiestii, program budowy czołgu Armata zanotuje przynajmniej sześciomiesięczne opóźnienie spowodowane problemami z systemem kierowania ogniem.Rosjanie planują wyprodukować ok. 2300 nowych wozów, które powinny zastąpić w jednostkach operacyjnych wszystkie wykorzystywane obecnie czołgi podstawowe rodzin T-72, T-80 i prezentowane T-90 / Zdjęcie: Uralwagonzawod

Dzisiejsza Izwiestija informuje, że program budowy nowego rosyjskiego czołgu, na zunifikowanej ciężkiej platformie gąsienicowej Armata, zanotuje półroczne opóźnienie (Nowy rosyjski czołg w 2013?, 2012-02-22). Jako powód podaje się problemy z rodzimym systemem kierowania ogniem, a konkretnie z urządzeniami celowniczymi opracowywanymi przez holding Szwabe.

Według informatorów Izwiestii, Uralwagonzawod rozpatruje w związku z tym możliwość wykorzystania urządzeń produkowanych przez białoruski zakład Peleng. Dostarcza on już wyposażenie optoelektroniczne do czołgów T-90S. Białorusini potwierdzili, że są gotowi do rozpoczęcia współpracy przy programie Armata. Natomiast przedstawiciel Szwabe poinformował dziennik, że problemy z rosyjskimi celownikami spowodowali jego poddostawcy.

Uralwagonzawod nie potwierdza problemów, ani zagrożenia dla prezentacji czołgu na targach zbrojeniowych w Niżnym Tagile, które odbędą się we wrześniu br. Ma to jednak być tylko zamknięty pokaz statyczny. W grudniu 2012 wiceminister obrony Rosji Jurij Borysow zapowiedział zamówienie w 2014 pilotażowej serii 16 czołgów Armata (Zamówienie na 16 Armat w 2014? , 2012-12-26). Dostawy miałyby się rozpocząć w następnym roku.

Według obowiązującego harmonogramu, prototyp nowego czołgu ma być gotowy do końca 2013, a jego dostawy do wojsk lądowych zaplanowano na 2015, choć niedawno wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin wskazywał, że bardziej prawdopodobna jest data o dwa lata późniejsza.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.