Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźniona Armata

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 marca 2013

Według Izwiestii, program budowy czołgu Armata zanotuje przynajmniej sześciomiesięczne opóźnienie spowodowane problemami z systemem kierowania ogniem.Rosjanie planują wyprodukować ok. 2300 nowych wozów, które powinny zastąpić w jednostkach operacyjnych wszystkie wykorzystywane obecnie czołgi podstawowe rodzin T-72, T-80 i prezentowane T-90 / Zdjęcie: Uralwagonzawod

Dzisiejsza Izwiestija informuje, że program budowy nowego rosyjskiego czołgu, na zunifikowanej ciężkiej platformie gąsienicowej Armata, zanotuje półroczne opóźnienie (Nowy rosyjski czołg w 2013?, 2012-02-22). Jako powód podaje się problemy z rodzimym systemem kierowania ogniem, a konkretnie z urządzeniami celowniczymi opracowywanymi przez holding Szwabe.

Według informatorów Izwiestii, Uralwagonzawod rozpatruje w związku z tym możliwość wykorzystania urządzeń produkowanych przez białoruski zakład Peleng. Dostarcza on już wyposażenie optoelektroniczne do czołgów T-90S. Białorusini potwierdzili, że są gotowi do rozpoczęcia współpracy przy programie Armata. Natomiast przedstawiciel Szwabe poinformował dziennik, że problemy z rosyjskimi celownikami spowodowali jego poddostawcy.

Uralwagonzawod nie potwierdza problemów, ani zagrożenia dla prezentacji czołgu na targach zbrojeniowych w Niżnym Tagile, które odbędą się we wrześniu br. Ma to jednak być tylko zamknięty pokaz statyczny. W grudniu 2012 wiceminister obrony Rosji Jurij Borysow zapowiedział zamówienie w 2014 pilotażowej serii 16 czołgów Armata (Zamówienie na 16 Armat w 2014? , 2012-12-26). Dostawy miałyby się rozpocząć w następnym roku.

Według obowiązującego harmonogramu, prototyp nowego czołgu ma być gotowy do końca 2013, a jego dostawy do wojsk lądowych zaplanowano na 2015, choć niedawno wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin wskazywał, że bardziej prawdopodobna jest data o dwa lata późniejsza.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra