Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Autor: Artur Gosiewski

Za nami już półmetek Spadochronowego Pucharu Świata w Celności Lądowania 2011. Z roku na rok rośnie poziom sportowy i liczba zawodników biorących udział w tej imprezie sportowej. Ale nie tylko... Z roku na rok rośnie udział polskich zawodniczek i zawodników w zawodach Pucharu Świata.

Bogna Bielecka lądująca podczas Pucharu Świata w Bled / Zdjęcie: Kamil Wójciak

Dzięki zaangażowaniu społecznego menadżera kobiecej spadochronowej reprezentacji Polski, Michaela Spiegl, polskie spadochroniarki już od kilku lat biorą udział w tej imprezie sportowej, jeszcze od czasów kiedy był to Spadochronowy Puchar Europy. Z czasem dołączyli do nich POPS-y (skoczkowie w wieku powyżej 40 lat), którzy sami finansują swoje starty w tych zawodach. Czasami w zawodach Pucharu Świata bierze udział Spadochronowa Reprezentacja Wojska Polskiego. A od 3 lat stałymi uczestnikami każdych zawodów Spadochronowego Pucharu Świata zostali spadochroniarze spod znaku KRAKóW Wawel. Już trzeci sezon - dzięki wsparciu prezydenta Jacka Majchrowskiego - nie ma zawodów Pucharu Świata, gdzie nie startowałaby ta drużyna.

Od samego udziału do sukcesu sportowego droga jest jeszcze daleka, i to nie tylko w tej dyscyplinie sportowej. Choć może celność lądowania pokazuje to nader wyraźnie - na drogę do dobrych wyników osiąganych na zawodach składają się tysiące wykonanych skoków. Znaczenie ma liczba powtórzeń. Dlatego tym bardziej cieszą wszystkie sukcesy osiągane w Spadochronowym Pucharze Świata przez polskich skoczków spadochronowych. Ten rok przyniósł do tej pory 3 wspaniałe medale wywalczone przez panie i bardzo udany start drużyny KRAKóW Wawel. Nie można również zapominać o bardzo dobrym występie Spadochronowej Reprezentacji WP.

Pierwszy sukces przyniósł start Bogny Bieleckiej w pierwszych zawodach tegorocznego Pucharu, które odbyły się w austriackim Thalgau. W 8 skokach zawodniczka WKS Wawel osiągnęła wynik 18 centymetrów i pozwoliło jej to zdobyć brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej kobiet. W czasie drugich zawodów, rozgrywanych w Bled, taki sam medal wywalczyła Monika Sadowy z WKS Skrzydło, a doskonałe 6 miejsce zajął zespół Poland Military Team, składający się z zawodników WKS Skrzydło Oleśnica i WKS Wawel Kraków. Podczas trzecich zawodów, które odbyły się w niemieckim Altenstadt, brązowy medal w klasyfikacji kobiet - również z wynikiem 18 cm - wywalczyła zawodniczka Aeroklubu Warszawskiego Agnieszka Wiesner. W tych samych zawodach drużyna KRAKóW Wawel zajęła 10 miejsce i jest to najlepszy wynik tego zespołu od początku startów w Spadochronowym Pucharze Świata. Do tej pory jeszcze nigdy nie udało się wejść do pierwszej piętnastki.


Skrzydlata Polska - 09/2011
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.