Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Bolesław Gaczkowski

25 sierpnia 2012, w pierwszym dniu obchodów Święta Lotnictwa i obrad VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich, przez środowisko lotnicze przebiegła wieść o śmierci tego dnia rano wybitnego fotoreportera i filmowca Bernarda Koszewskiego, wieloletniego pracownika Aeroklubu Polskiego.

Bernard Koszewski w samolocie (w drugiej kabinie) z aparatem fotograficznym przed kolejnym lotem w celu robienia zdjęć lotniczych z lotu ptaka / Zdjęcie: via Bolesław Gaczkowski

Bernard Koszewski urodził się 28 marca 1925 w Warszawie. Będąc uczniem szkoły powszechnej, pasjonował się modelarstwem lotniczym i fotografią. Od 1936 był członkiem Organizacji Młodzieżowej Orlęta przy Związku Strzeleckim, a potem – jej instruktorem. W czasie niemieckiej okupacji działał w szeregach Związku Walki Zbrojnej, który przemienił się w Armię Krajową. W latach 1940–1942 uczył się w tajnym gimnazjum przy Zakładach Mechanicznych Lilpop, Rau i Loewenstein. Od 1945 do 1947 był uczniem Państwowego Liceum Fotograficznego, po ukończeniu którego podjął w październiku 1947 pracę w Wojskowej Agencji Fotograficznej. Jako reporter odwiedzał jednostki różnych rodzajów wojsk, w tym lotnictwa, a także utrwalał na zdjęciach ważniejsze wydarzenia w życiu stolicy i kraju.


Skrzydlata Polska - 12/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.