Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Marcin Sigmund

Po dwuletniej przerwie, w pierwszy weekend września 2012, w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się VIII edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody, na niebie pojawiło się kilkadziesiąt statków powietrznych – od paralotni, przez maszyny ultralekkie, po samoloty akrobacyjne i śmigłowce.

Air Bandits w akcji, czyli dynamiczny pokaz w wykonaniu Jurgisa Kairysa i rumuńskiej grupy Yakkers / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Dotychczas organizowany przez Muzeum Lotnictwa Polskiego piknik odbywał się zawsze w ostatni weekend czerwca. Rok temu, z powodu braku zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego, impreza niemal w ostatniej chwili musiała zostać odwołana. W tym roku udało się wprawdzie przezwyciężyć formalności, jednak w dotrzymaniu tradycyjnego czerwcowego terminu przeszkodziły mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012, dlatego imprezę przełożono na pierwszy wrześniowy weekend.

Niestety, sprzyjająca zazwyczaj organizatorom aura w tym roku spłatała przykrego figla. W sobotę niska podstawa chmur i padający co chwilę deszcz uziemiły wszystkie statki powietrzne. Dopiero wczesnym popołudniem pogoda poprawiła się na tyle, że w powietrzu mogły zaprezentować się pierwsze samoloty. Niskie chmury ograniczały jednak bardzo pokazy pilotów akrobacyjnych, eliminując praktycznie figury pionowe. W niedzielę warunki trochę się poprawiły. Przestało padać, a chmury nieznacznie się podniosły, pozwalając na zrealizowanie bogatszego programu występów w powietrzu.


Skrzydlata Polska - 12/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.