Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Debiut operacyjny Astute coraz bliżej

Marynarka wojenna, 11 kwietnia 2013

Royal Navy ogłosiła, że pierwsze 2 wielozadaniowe atomowe OP typu Astute, HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120) rozpoczną działania operacyjne w ciągu najbliższych 12 miesięcy. HMS Astute (S119) (na zdjęciu) ma 97 m długości i 7400 t wyporności w zanurzeniu. Rozwija prędkość do 30 w./ Zdjęcie: Royal Navy

Zanim okręty rozpoczną pierwsze misje, muszą zostać poddane serii ostatnich testów oceniających ich potencjał i zdolność operacyjną. Skompletowana i w pełni przeszkolona musi też zostać ich załoga. W przypadku przyjętego do służby w sierpniu 2010 HMS Astute (Astute przyjęty do służby, 2010-08-30) proces ten ma potrwać jeszcze kilka miesięcy. Okręt ma udać się w pierwszą misję jeszcze pod koniec br.

Nieco dłużej potrwa przygotowywanie i ocena przyjętego do służby 1 marca br. HMS Ambush (HMS Ambush w Royal Navy, 2013-03-04). Pełną zdolność operacyjną, umożliwiającą mu wypłyniecie na misję, okręt ma uzyskać w pierwszych miesiącach 2014.

Informacja o planowanych misjach HMS Astute i HMS Ambush stanowi istotny krok w programie atomowych OP typu Astute. Zwłaszcza w kontekście pojawiających się w ostatnim czasie głosów krytyki dotyczących ich niskiej sprawności oraz dużej awaryjności systemów pokładowych. Zarzuty te dotyczyły przede wszystkim 1. z omawianych jednostek (Niesprawny Astute?, 2012-11-18, Londyn o HMS Astute, 2012-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.