Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Ambush w Royal Navy

Marynarka wojenna, 04 marca 2013

Royal Navy przyjęła do służby drugi z brytyjskich wielozadaniowych okrętów atomowych typu Astute, HMS Ambush (S120). Jednostkę czekają teraz intensywne próby morskie, po których zgłoszona zostanie całkowita zdolność operacyjna.

HMS Ambush (S120) w czasie niedawnych prób morskich poprzedzających przyjęcie okrętu do służby / Zdjęcie: Royal Navy

Uroczystość chrztu okrętu odbyła się przed kilkoma dniami na terenie bazy Royal Navy w Clyde w Szkocji. Będzie to zarazem jego port macierzysty. Jednostka dołączyła tym samym do HMS Astute, przyjętego do służby w 2010 (Astute przyjęty do służby, 2010-08-30, Londyn o HMS Astute, 2012-11-19). Wydarzenie zakończyło etap wstępnych prób morskich, realizowanych w ostatnich miesiącach (Astute opuszcza stocznię, 2012-09-14), ukoronowanych odbiorem technicznym i uroczystym podniesieniem bandery w połowie stycznia br.

W najbliższych miesiącach HMS Ambush przejdzie ostatni etap prób morskich, po których zgłoszona zostanie całkowita zdolność operacyjna (FOC). Według terminarza, powinno do tego dojść w 2. połowie br.

Flotę wielozadaniowych okrętów atomowych typu Astute ma tworzyć 7 jednostek. Po wprowadzeniu do służby, zastąpią one obecnie wykorzystywane OP typu Trafalgar, z których najmłodszy ma już ok. 27 lat (Wyciek na HMS Tireless, 2013-02-18). Proces wymiany pokoleniowej powinien zakończyć się do 2024 (1,2 mld GBP na Audacious, 2012-12-10). Obecnie kończone są prace montażowe 3. okrętu z serii, przyszłego HMS Artful.

Okręty typu Astute mają wyporność pełną 7400 t i długość 97 m. Załoga składa się z 98 oficerów i marynarzy. Uzbrojenie stanowią: ciężkie torpedy Spearfish, pociski przeciwokrętowe UGM-84 Harpoon, pociski samosterujące Tomahawk Block IV oraz miny morskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.