Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy HMS Astute na Bahamach

Marynarka wojenna, 14 maja 2013

Załoga wielozadaniowego OP Royal Navy typu Astute, HMS Astute (119) kończy właśnie ostatnie testy morskie poprzedzające rozpoczęcie działań operacyjnych.

Załoga HMS Astute (119) na terenie Naval Submarine Base Kings Bay (Georgia) w czasie przerwy w programie testów morskich u wybrzeży Bahamów / Zdjęcie: Royal Navy

Testy realizowane są w pobliżu wschodniego wybrzeża USA. Próby przeprowadzano m.in. na terenie ośrodka Atlantic Undersea Test and Evaluation Centre na wyspie Andros, wchodzącej w skład archipelagu Bahamów.

Program testowy HMS Astute zakładał m.in. sprawdzenie funkcjonowania OP w warunkach wysokiej temperatury wody (około 250C). Miały one na celu ocenę pracy aparatury pokładowej okrętu w środowisku pogodowym odmiennym od tego, do służby w którym został przeznaczony (standardowo około 10oC).

Kończące się niebawem testy są ostatnim tak istotnym etapem przygotowań okrętu i jego załogi do rozpoczęcia pełnoskalowych działań operacyjnych. Zgodnie z terminarzem, HMS Astute powinien wypłynąć w pierwszy patrol jeszcze pod koniec br. (Debiut operacyjny Astute coraz bliżej, 2013-04-11). Z kolei na początku 2014 dołączy do niego 2. jednostka typu Astute, HMS Ambush (S120) (HMS Ambush w Royal Navy, 2013-03-04), której program testów i oceny zdolności bojowych jest opóźniony o kilka miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.