Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA zachowają 11 lotniskowców

Marynarka wojenna, 14 czerwca 2013

Izba Reprezentantów USA odrzuciła wniosek zmniejszenia prawnie wymaganej liczby lotniskowców US Navy do 10.

Wycofany ze służby 1 grudnia 2012 USS Enterprise (CVN 65) był pierwszym amerykańskim lotniskowcem z napędem atomowym. Od tej pory flota okrętów US Navy tej klasy opiera się o jednostki typu Nimitz / Zdjęcie: US Navy

Wniosek poprawki do uchwały Kongresu został wniesiony przez Demokratę Earla Blumenauera i Republikanina Micka Mulvaneya. W ich ocenie prawnie wymagana liczba lotniskowców pozostających w służbie w marynarce wojennej USA powinna zostać zmniejszona do 10 okrętów. Dodatkowo, to właśnie US Navy - a nie jak dotąd Waszyngton - miałaby określać ile jednostek tej klasy potrzebuje. Teoretycznie oznacza to, że w rzeczywistości mogłoby ich być więcej. Proponowane zmiany miały zostać wprowadzone wraz z uchwaleniem budżetu na rok fiskalny 2014.

Propozycja Blumenauera i Mulvaneya została odrzucona we wczorajszym głosowaniu członków Izby Reprezentantów. Tym samym prawnie wymagania liczba amerykańskich lotniskowców zostanie utrzymana na poziomie 11 okrętów. Co ciekawe, aktualnie US Navy dysponuje tylko 10 jednostkami tej klasy.

Jest to skutek wycofania ze służby USS Enterprise (CVN 65) w grudniu 2012 (USS Enterprise wycofany, 2012-12-03). Sytuacja ta zmieni się dopiero w połowie 2016, kiedy US Navy wprowadzi do służby pierwszy z lotniskowców typu Gerald R. Ford, przyszły USS Gerald R. Ford (CVN 78) (Wodowanie USS Gerald R. Ford jesienią, 2013-05-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.