Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Peru zainteresowane kolejnymi GH-2000TD

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 22 lipca 2013

Władze Peru mają być zainteresowane zamówieniem kolejnej partii poduszkowców produkowanych przez brytyjskie Griffon Hoverwork.

Mające 12,7 m długości poduszkowce GH-2000TD(M) stanowią idealne narzędzie do kontroli rozległych sieci rzecznych wielu państw Ameryki Południowej. Rozwijające prędkość 34-35 w i mogące zabrać na pokład do 20 pasażerów, w wyraźny sposób wzmacniają potencjał walczących ze zorganizowaną przestępczością służb bezpieczeństwa / Zdjęcie: Griffon Hoverwork

Informacja na ten temat została podana w ostatnich dniach przez media powołujące się na peruwiański resort obrony. Nie wiadomo, jaką liczbę poduszkowców miałyby tym razem zamówić władze w Limie. Koszt jednostkowy pojazdów produkowanych przez Griffon Hoverwork, GH-2000TD(M), wynosić ma 1,5 mln USD (LAAD 2013: Poduszkowce w Ameryce Łacińskiej, 2013-04-11).

Przypomnijmy, że w ramach 2 oddzielnych transakcji marynarka wojenna Peru zamówiła 7 GH-2000TD(M), z których co najmniej 6 trafiło już do odbiorcy.

Wprowadzane do służby poduszkowce użytkowane są do kontrolowania rozbudowanej sieci rzecznej Peru. Peruwiańskie rzeki służą bowiem lokalnym grupom przestępczym do przemytu broni, narkotyków czy ludzi. Zwiększenie obecności sił bezpieczeństwa na tych akwenach pozwoli więc na skuteczniejsze zwalczanie tego procederu, przyczyniając się jednocześnie do wzrostu stabilizacji wewnętrznej państwa.

Poduszkowce, które już weszły do służby, operują na wodach rzek Apurímac, Ene i Mantaro, na południowym zachodzie kraju. Jednostki, które mają zostać zamówione w ramach 3. transzy, będą natomiast użytkowane na peruwiańskiej części Amazonki.   

Warto dodać, że poza Peru, poduszkowce Griffon Hoverwork zostały zakupione również przez władze Kolumbii i Wenezueli (Europejskie okręty dla Wenezueli, 2007-11-04). Kolumbijskie GH-2000TD(M) mają być użytkowane przede wszystkim do zwalczania aktywnych nad rejonami rzecznymi członków komunistycznej partyzantki FARC. W ramach tych działań prowadzona będzie walka z rozpowszechnionym w kraju narkobiznesem, stanowiącym dla partyzantów jedno z podstawowych źródeł dochodu (Bogota zadaje cios FARC, 2013-03-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.