Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Lancaster w Kolumbii

Marynarka wojenna, 18 września 2013

Brytyjska fregata Typu 23, HMS Lancaster (F229), zawinęła do portu morskiego w kolumbijskiej Cartagena de Indias. Celem wizyty było zacieśnienie relacji wojskowych pomiędzy Londynem a Bogotą.

Wizyta HMS Lancaster w Kolumbii pozwoliła też na przeprowadzenie wspólnych przygotowań przed zakończonymi niedawno wielonarodowymi ćwiczeniami morskimi Unitas, w które zaangażowane było 14 państw, w tym właśnie Kolumbia i Wielka Brytania

Krótka dwudniowa wizyta HMS Lancaster w Cartagena de Indias, do której doszło w pierwszej połowie miesiąca, miała przede wszystkim wymiar kurtuazyjny. Pozwoliła na swobodny kontakt oficerów i marynarzy obu państw, a także wymianę doświadczeń z misji patrolowych realizowanych na wodach Morza Karaibskiego.

Warto bowiem podkreślić, że zarówno Kolumbia, jak i Wielka Brytania biorą udział w wielonarodowej operacji Martillo (hiszp. Młotek). Jej celem jest patrolowanie wspomnianego akwenu i eliminacja zjawiska przemytu narkotyków (Sukces operacji Martillo, 2013-05-20).

Zacieśnieniu relacji wojskowych pomiędzy Londynem a Bogotą pomóc miały liczne kurtuazyjne wydarzenia, w tym m.in. wizyta oficerów marynarki wojennej Kolumbii na pokładzie brytyjskiej fregaty / Zdjęcia: MO Wielkiej Brytanii

Co ciekawe, w połowie sierpnia Londyn informował o sporym sukcesie brytyjskich jednostek zaangażowanych we wspomniane działania, którym udało się przejąć kontrabandę w postaci 680 kg kokainy (Brytyjski sukces na Karaibach, 2013-08-15). Sukces był możliwy właśnie dzięki udziału w akcji załogi HMS Lancaster. W ostatnich dniach Brytyjczycy przekazali z kolei informację o zabezpieczeniu 1276 kg marihuany o wartości rynkowej 6,4 mln GBP przez inny brytyjski okręt stacjonujący na Karaibach, RFA Wave Knight (A389) (RFA Wave Knight przejmuje kontrabandę, 2013-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.