Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Lancaster w Kolumbii

Marynarka wojenna, 18 września 2013

Brytyjska fregata Typu 23, HMS Lancaster (F229), zawinęła do portu morskiego w kolumbijskiej Cartagena de Indias. Celem wizyty było zacieśnienie relacji wojskowych pomiędzy Londynem a Bogotą.

Wizyta HMS Lancaster w Kolumbii pozwoliła też na przeprowadzenie wspólnych przygotowań przed zakończonymi niedawno wielonarodowymi ćwiczeniami morskimi Unitas, w które zaangażowane było 14 państw, w tym właśnie Kolumbia i Wielka Brytania

Krótka dwudniowa wizyta HMS Lancaster w Cartagena de Indias, do której doszło w pierwszej połowie miesiąca, miała przede wszystkim wymiar kurtuazyjny. Pozwoliła na swobodny kontakt oficerów i marynarzy obu państw, a także wymianę doświadczeń z misji patrolowych realizowanych na wodach Morza Karaibskiego.

Warto bowiem podkreślić, że zarówno Kolumbia, jak i Wielka Brytania biorą udział w wielonarodowej operacji Martillo (hiszp. Młotek). Jej celem jest patrolowanie wspomnianego akwenu i eliminacja zjawiska przemytu narkotyków (Sukces operacji Martillo, 2013-05-20).

Zacieśnieniu relacji wojskowych pomiędzy Londynem a Bogotą pomóc miały liczne kurtuazyjne wydarzenia, w tym m.in. wizyta oficerów marynarki wojennej Kolumbii na pokładzie brytyjskiej fregaty / Zdjęcia: MO Wielkiej Brytanii

Co ciekawe, w połowie sierpnia Londyn informował o sporym sukcesie brytyjskich jednostek zaangażowanych we wspomniane działania, którym udało się przejąć kontrabandę w postaci 680 kg kokainy (Brytyjski sukces na Karaibach, 2013-08-15). Sukces był możliwy właśnie dzięki udziału w akcji załogi HMS Lancaster. W ostatnich dniach Brytyjczycy przekazali z kolei informację o zabezpieczeniu 1276 kg marihuany o wartości rynkowej 6,4 mln GBP przez inny brytyjski okręt stacjonujący na Karaibach, RFA Wave Knight (A389) (RFA Wave Knight przejmuje kontrabandę, 2013-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.