Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lockheed Martin dostarczy Duńczykom awionikę

Lotnictwo wojskowe, 24 września 2013

Amerykański producent otrzymał zlecenie na produkcję wyposażenia awionicznego Common Cockpit dla duńskich śmigłowców morskich MH-60R.

Dania zdecydowała się na zakup 9 śmigłowców morskich MH-60R za cenę 686 mln USD, z wyposażeniem awionicznym Common Cockpit, standardowo montowanym w amerykańskich i australijskich wiropłatach tego typu / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zlecenie ma wartość 67,2 mln USD. Zakłada ono wyprodukowanie i dostarczenie Duńczykom co najmniej 9 zestawów awionicznych Common Cockpit (400. Common Cockpit, 2013-02-26). Zostaną one zainstalowane w zakupionych przez Kopenhagę pod koniec 2012 śmigłowcach morskich MH-60R (Dania wybrała Seahawki, 2012-11-22, Seahawki dla Danii, 2012-12-07).

Lockheed Martin został jednocześnie zobowiązany do uwzględnienia w produkcji zestawów specyficznych wymogów technicznych przyszłego użytkownika. Chodzi m.in. o zainstalowanie wskazanych przez Duńczyków urządzeń, które mają zwiększyć interoperacyjność MH-60R z resztą wyposażenia duńskich sił zbrojnych, w tym m.in. fregatami typu Iver Huitfeldt, na pokładach których mają one stacjonować.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.