Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby odbiorcze USS Somerset

Marynarka wojenna, 14 października 2013

Huntington Ingalls Industries (HII) poinformowało o zakończeniu prób odbiorczych dziewiątego okrętu desantowego typu San Antonio, USS Somerset (LPD 25).

 USS Somerset (LPD 25) podczas wrześniowych prób akceptacyjnych realizowanych pod okiem ekspertów z Navy Board of Inspection and Survey (INSURV) / Zdjęcie: HII

Trzydniowe próby zakończyły się 20 września. Producent okrętu poinformował o wydarzeniu niedawno. Za ich realizację odpowiadali eksperci z Navy Board of Inspection and Survey (INSURV).

Celem prób była ocena funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych okrętu, w tym tych nawigacyjnych i łączności. Wnioski ekspertów z INSURV mają zostać przekazane producentowi w odpowiednim czasie.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że ocena przeprowadzonych we wrześniu prób jest pozytywna. Zgoda na przyjęcie okrętu na stan floty, a także włączenie go do służby, ma być więc jedynie kwestią czasu. Miałoby do tego dojść w 2014.

USS Somerset jest jednym z ostatnich okrętów desantowych budowanych dla US Navy w ramach programu San Antonio. Na początku sierpnia br. HII informowało o rozpoczęciu budowy ostatniego z nich, przyszłego USS Portland (LPD 27) (Stępka pod ostatni San Antonio, 2013-08-08). Jednostka ma zostać przekazana marynarce wojennej USA w 2017. Rok wcześniej to samo stanie się z USS John P. Murtha (LPD 26) (1,5 mld USD za okręt desantowy, 2011-04-05).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.