Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby odbiorcze USS Somerset

Marynarka wojenna, 14 października 2013

Huntington Ingalls Industries (HII) poinformowało o zakończeniu prób odbiorczych dziewiątego okrętu desantowego typu San Antonio, USS Somerset (LPD 25).

 USS Somerset (LPD 25) podczas wrześniowych prób akceptacyjnych realizowanych pod okiem ekspertów z Navy Board of Inspection and Survey (INSURV) / Zdjęcie: HII

Trzydniowe próby zakończyły się 20 września. Producent okrętu poinformował o wydarzeniu niedawno. Za ich realizację odpowiadali eksperci z Navy Board of Inspection and Survey (INSURV).

Celem prób była ocena funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych okrętu, w tym tych nawigacyjnych i łączności. Wnioski ekspertów z INSURV mają zostać przekazane producentowi w odpowiednim czasie.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że ocena przeprowadzonych we wrześniu prób jest pozytywna. Zgoda na przyjęcie okrętu na stan floty, a także włączenie go do służby, ma być więc jedynie kwestią czasu. Miałoby do tego dojść w 2014.

USS Somerset jest jednym z ostatnich okrętów desantowych budowanych dla US Navy w ramach programu San Antonio. Na początku sierpnia br. HII informowało o rozpoczęciu budowy ostatniego z nich, przyszłego USS Portland (LPD 27) (Stępka pod ostatni San Antonio, 2013-08-08). Jednostka ma zostać przekazana marynarce wojennej USA w 2017. Rok wcześniej to samo stanie się z USS John P. Murtha (LPD 26) (1,5 mld USD za okręt desantowy, 2011-04-05).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra