Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USNS Millinocket

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 kwietnia 2013

Przed kilkoma dniami odbyła się uroczystość chrztu kolejnego szybkiego katamaranu transportowego Joint High Speed Vessel (JHSV) typu Spearhead, przyszłego USNS Millinocket (JHSV 3).

Okręty JHSV (na zdjęciu USNS Spearhead) mają 103 m długości i 28,5 m szerokości. Służą do przewozu do 400 żołnierzy oraz prawie 600 t wyposażenia na dystansach ponad 2200 km. Bez ładunku rozwijają prędkość do 43 w / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość odbyła się na terenie zakładów stoczniowych Austala w Mobile w Alabamie. Udział wzięli w niej przedstawiciele producenta oraz marynarki wojennej USA. Okręt jest trzecią jednostką klasy JHVS, która została do tej pory ochrzczona.

Docelowo US Navy zamierza wprowadzić do służby 10 Spearheadów. Wartość porozumienia w tej sprawie sięga ponad 1,6 mld USD. W grudniu 2012 Austal otrzymał zlecenie na montaż ostatniego z okrętów. Pentagon zrealizował wówczas tym samym wszystkie opcje pierwotnej umowy z 2008 (Zielone światło dla JHSV, 2008-02-02).

Pierwszy z okrętów JHSV, USNS Spearhead (Wodowanie pierwszego JHSV, 2011-09-15), został przekazany Military Sealift Command w grudniu 2012. Druga jednostka, USNS Choctaw County przechodzi obecnie program prób (Próby USNS Choctaw County, 2013-03-18). Kolejne 4 są w różnych stadiach montażu.

W przyszłości część JHSV ma zostać rozlokowana na wodach Pacyfiku. Wesprą one m.in. planowane do przebazowania do Singapuru jednostki klasy Littoral Combat Ship (LCS w Singapurze, 2012-06-03, USS Freedom dotarł do Singapuru, 2013-04-19), również montowane przez Austala. Australijska stocznia będzie odpowiedzialna za realizację usług serwisowych obydwu typów jednostek (Serwis Austala w Singapurze, 2013-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.