Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja Collinsów

Marynarka wojenna, 27 listopada 2013

Australia zawarła porozumienie o częściowej modernizacji wyposażenia pokładowego OP typu Collins.

Trwająca od połowy lat 1990. eksploatacja OP typu Collins naznaczona jest licznymi awariami okrętów, zmuszającymi RAN do dokonywania ich częstych przeglądów i napraw, jednocześnie wyraźnie ograniczających zdolności bojowe jednostek. Wymiana Collinsów na nowocześniejsze i sprawniejsze OP będzie możliwa dopiero około 2030 / Zdjęcie: RAN

Porozumienie zostało zawarte między rządową Defence Materiel Organisation (DMO), a zlokalizowanym w Adelaide na południu kraju przedsiębiorstwem stoczniowym ASC Pty Ltd. Jego wartość wynosi 57 mln AUD (160,9 mln PLN).

ASC zobowiązało się do zmodernizowania wybranych elementów systemu kierowania i nadzorowania okrętów, (Ship Control Management and Monitoring System, ISCMMS). Te elementy wyposażenia Collinsów nie były modernizowane od czasu ich wprowadzenia do służby, a więc od blisko 20 lat.

Terminarz realizacji prac nie został podany do publicznej wiadomości. Wiadomo, że w całe przedsięwzięcie ma zaangażować się australijska filia Saaba. W ramach zawartego z ASC porozumienia, którego wartość wynosi 32 mln AUD (90,3 mln PLN), szwedzkie przedsiębiorstwo dostarczy Australijczykom m.in. wymagane oprogramowanie do unowocześnianego systemu.

Modernizacja wyposażenia pokładowego Collinsów ma pozwolić na ich eksploatację do czasu wejścia do służby nowych australijskich OP (Australia potwierdza 12 OP, 2012-09-06, Biała księga o australijskich OP , 2013-05-06). Ich zakup jest kluczowy dla utrzymania w przyszłości odpowiedniego potencjału Królewskiej Marynarki Wojennej Australii (RAN), zwłaszcza w sytuacji dużego rozczarowania Canberry jakością i niezawodnością obecnych okrętów (Australia zostanie bez OP?, 2013-09-26, Koniec problemów z Collinsami?, 2013-07-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.