Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thales wyremontuje australijskie sonary

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 listopada 2012

Ministerstwo Obrony Australii poinformowało o zleceniu Thalesowi remontu sonarów zamontowanych na okrętach podwodnych typu Collins.

HMAS Collins (SSG 73) u wejściu do zatoki Port Jackson / Zdjęcie: MO Australii

W ramach realizacji zlecenia Thales będzie zobowiązany m.in. do wymiany przestarzałego lub zużytego wyposażenia elektronicznego sonarów. Australijskie władze nie podały terminu realizacji powyższych prac. Wiadomo za to, że ich wartość wynosi 22,2 mln USD.

Zlecenie remontu sonarów Thalesowi nie jest zaskoczeniem, jest bowiem ich dostawcą. Co więcej, przedsiębiorstwo jest zobowiązane, w ramach wcześniejszego porozumienia, do świadczenia usług związanych z serwisem technicznym i modernizacją omawianych urządzeń.

Remont wyposażenia australijskich Collinsów, pozwoli utrzymać ich potencjał operacyjny do czasu wprowadzenia do służby nowoczesnych jednostek tej klasy (Australia potwierdza 12 OP, 2012-09-06; Australijski minister w USA, 2011-07-28). Canberra od lat stara się wprowadzić w życie plany budowy 12 nowych okrętów podwodnych, mających docelowo zastąpić te obecnie wykorzystywane.

Warto przypomnieć, że opinii australijskich marynarzy znajdujące się w składzie marynarki wojennej okręty typu Collins nie są nie są zbyt udane. Jest to powodowane sporą liczbą usterek trapiących maszyny w trakcie eksploatacji.

Jest to już kolejne zamówienie na serwis urządzeń tego typu zlecone Thalesowi w ostatnim czasie. Po koniec października przedsiębiorstwo poinformowało o zawarciu porozumienia z Marine national na świadczenie usług serwisowych dla zamontowanych na francuskich śmigłowcach morskich NH90 NFH (NATO Frigate Helicopter) sonarach zanurzeniowych FLASH (Thales będzie serwisował francuskie sonary, 2012-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra