Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Thales wyremontuje australijskie sonary

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 listopada 2012

Ministerstwo Obrony Australii poinformowało o zleceniu Thalesowi remontu sonarów zamontowanych na okrętach podwodnych typu Collins.

HMAS Collins (SSG 73) u wejściu do zatoki Port Jackson / Zdjęcie: MO Australii

W ramach realizacji zlecenia Thales będzie zobowiązany m.in. do wymiany przestarzałego lub zużytego wyposażenia elektronicznego sonarów. Australijskie władze nie podały terminu realizacji powyższych prac. Wiadomo za to, że ich wartość wynosi 22,2 mln USD.

Zlecenie remontu sonarów Thalesowi nie jest zaskoczeniem, jest bowiem ich dostawcą. Co więcej, przedsiębiorstwo jest zobowiązane, w ramach wcześniejszego porozumienia, do świadczenia usług związanych z serwisem technicznym i modernizacją omawianych urządzeń.

Remont wyposażenia australijskich Collinsów, pozwoli utrzymać ich potencjał operacyjny do czasu wprowadzenia do służby nowoczesnych jednostek tej klasy (Australia potwierdza 12 OP, 2012-09-06; Australijski minister w USA, 2011-07-28). Canberra od lat stara się wprowadzić w życie plany budowy 12 nowych okrętów podwodnych, mających docelowo zastąpić te obecnie wykorzystywane.

Warto przypomnieć, że opinii australijskich marynarzy znajdujące się w składzie marynarki wojennej okręty typu Collins nie są nie są zbyt udane. Jest to powodowane sporą liczbą usterek trapiących maszyny w trakcie eksploatacji.

Jest to już kolejne zamówienie na serwis urządzeń tego typu zlecone Thalesowi w ostatnim czasie. Po koniec października przedsiębiorstwo poinformowało o zawarciu porozumienia z Marine national na świadczenie usług serwisowych dla zamontowanych na francuskich śmigłowcach morskich NH90 NFH (NATO Frigate Helicopter) sonarach zanurzeniowych FLASH (Thales będzie serwisował francuskie sonary, 2012-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.