Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Większy budżet obronny Azerbejdżanu

Strategia i polityka, 07 lutego 2014

Azerbejdżan zwiększy w 2014 wydatki na obronność do niemal 3 mld manatów.

Rząd w Baku zamierza w br. zmodernizować samoloty MiG-25, wycofane ze służby w 2008 / Zdjęcie: MO Azerbejdżanu

W bieżącym roku rząd w Baku przeznaczy na obronność 2,95 mld manatów (11,634 mld zł). Jest to 4,45% PKB. W porównaniu z 2013 oznacza to wzrost o ponad 465 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wzmocnienie bezpieczeństwa kraju oraz zakupy i modernizację wyposażenia i uzbrojenia. Od 2009 Baku co rok przeznacza większe kwoty na obronność. W ciągu 5 lat wzrosły one o 58% (Następca BRDM-2 z Azerbejdżanu, 2013-10-03, Południowokoreańskie uzbrojenie dla Azerbejdżanu?, 2013-08-27).

Co ciekawe, w tegorocznych wydatkach Azerbejdżanu na wojsko oficjalnie zapisano tylko 1,64 mld manatów 6,468 mld zł). Pozostała część w/w kwoty będzie alokowana w tzw. specjalnych projektach obronnych. Jest analogia do poprzednich lat, gdy na wspomniane projekty przeznaczano 43-47% wydatków wojskowych.

Tegoroczny budżet na obronność zawiera m.in. fundusze na modernizację azerskich samolotów bojowych MiG-25. Wojska lotnicze tego kraju miały na stanie 18 MiG-25PD i 3 szkolno-bojowe MiG-25PU, które eksploatowano od 1991 do 2008, gdy zastąpiły je MiG-29. Obecnie rodzime zakłady remontowe zamierzają je zmodernizować, bazując na doświadczeniu zdobytym podczas unowocześniania samolotów tego typu należących do wojsk lotniczych Algierii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.