Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jemen uderza w al-Kaidę

Strategia i polityka, 30 kwietnia 2014

Siły zbrojne Jemenu rozpoczęły kolejną ofensywę mającą zniszczyć bojówki al-Kaidy na południu kraju.

Ofensywa przeciwko AQAP zbiegła się w czasie z rozpoczynającą się w Londynie konferencją państw wspierających Jemen politycznie i finansowo w procesie stabilizowania sytuacji wewnętrznej / Zdjęcie: WSN

Ofensywa prowadzona jest wokół głównych miast południowych muhafaz Szabwa i Abjan. Do tej pory działania sił rządowych kosztowały życie co najmniej 18 żołnierzy. Według przekazów medialnych, kolejnych 15 miało zostać porwanych, a 10 odniosło obrażenia. Straty wśród bojowników lokalnej al-Kaidy miały wnieść do tej pory 12 osób.

Operacja sił rządowych stanowi następstwo prowadzonej w ostatnim czasie kampanii nalotów na pozycje bojowników Al-Ka’idy Półwyspu Arabskiego (AQAP). W wyniku tych działań, wspieranych przez USA, śmierć poniosło około 60 ekstremistów (Samoloty uderzeniowe dla Jemenu, 2014-03-26).

Jemen od lat zmaga się z problemem ekstremistów spod znaku al-Kaidy, którzy dopuszczają się śmiałych ataków na posterunki i bazy wojskowe (Wojskowi giną w Jemenie, 2014-03-24). Władze w Sanie wspierane są w działaniach przez USA, które dostarczają im uzbrojenia i wyposażenia wojskowego (Donacje dla Jemenu, 2010-01-13), a także same prowadzą naloty na pozycje bojowników.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.