Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CAE przeszkoli operatorów bsl US Air Force

Lotnictwo wojskowe, 08 sierpnia 2013

Wojska lotnicze USA zawarły z CAE umowę w sprawie szkolenia operatorów bezzałogowców MQ-1 i MQ-9. Wartość porozumienia to 20 mln USD.

Bojowych bezzałogowy statek latający MQ-1 Predator / Zdjęcie: US Air Force

Kontrakt obowiązywać ma przez rok, z możliwością przedłużenia go na cztery jednoroczne okresy. Jego wartość wynosi 20 mln USD. Podmiotem realizującym szkolenie będzie CAE USA.

W ramach umowy CAE dostarczy symulatory, instrukcje użytkowania w locie oraz programy i dane używane do szkolenia operatorów bojowych bezzałogowych statków latających MQ-1 Predator (20 tys. h nalotu Predatora, 2013-07-01) i MQ-9 Reaper (Zamówienie na kolejne Reapery, 2012-11-06).

Szkolenie będzie realizowane na terenie 4 baz US Air Force – Holloman w Nowym Meksyku, Creech w Newadzie, March w Kalifornii i Hancock Field w stanie Nowy Jork. Rocznie przeszkolonych zostanie 1500 pilotów i operatorów wyposażenia w/w bezzałogowców.

CAE USA odpowiadać ma także za opracowanie i wdrożenie nowego systemu szkolenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.