Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

20 tys. h nalotu Predatora

Lotnictwo wojskowe, 01 lipca 2013

Jeden z bezzałogowych statków latających MQ-1 Predator należący do US Air Force wylatał 20 tys. godzin.

Pod koniec kwietnia br. amerykańskie wojska lotnicze posiadały 164 bsl MQ-1 Predator / Zdjęcie: US Air Force

O fakcie tym poinformował producent bsl, General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA‑ASI), kilka dni temu. Wyczyn jest udziałem Predatora 107. Nalot wynoszący 20 tys. h został przekroczony 5 maja, podczas 21-godzinnej misji bezzałogowca nad terenem Afganistanu. We wrześniu ub. r. bsl produkowane przez GA-ASI wylatały łącznie 2 mln h w trakcie działań (Dwa miliony godzin Predatora, 2012-09-28).

Predator 107 został przekazany US Air Force w październiku 2004. Najpierw jego jednostką macierzystą było 57. Skrzydło Dowództwa Lotnictwa Bojowego (57th Wing Air Combat Command).

W czerwcu 2008, bezzałogowiec przekazano do 432. Skrzydła, które jest pierwszą jednostką USAF wyposażoną w bsl. Ponad 95% nalotu P107 to misje bojowe, wykonywane poza granicami kraju. Obecnie żaden inny bsl tego typu użytkowany przez USAF nie może pochwalić się tak dużym nalotem.

MQ-1 jest używany do zadań zwiadowczych, a także ataku na cele naziemne, przy pomocy kierowanych pocisków powietrze-powierzchnia AGM-114 Hellfire. Innym uzbrojeniem Predatora są pociski powietrze-powietrze AIM-92 Stinger.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.