Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pięć tygodni prób Normandie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 czerwca 2014

DCNS zakończyło kolejny etap prób morskich Normandie, drugiej francuskiej fregaty rakietowej typu FREMM.

Ostatniego dnia testów, do Normandie dołączyła pierwsza z francuskich fregat typu FREMM, odebrana już przez marynarkę wojenną, Aquitaine (D650) / Zdjęcie: DCNS

Realizowane u wybrzeży Tulonu próby, tym razem koncentrowały się na ocenie funkcjonowania poszczególnych systemów bojowych okrętu (Próby ogniowe Normandie, 2014-05-16). W ich trakcie przedstawiciele DCNS, wspólnie ze specjalistami z rządowej agencji zamówień obronnych DGA, europejskiej agencji współpracy zbrojeniowej OCCAR i marynarki wojennej Francji – przyszłego użytkownika Normandie – sprawdzili działanie systemu kierowania ogniem Setis oraz współdziałających z nim poszczególnych typów uzbrojenia: pocisków przeciwlotniczych Aster, przeciwokrętowych MM-40 Exocet Block 3, torped MU90 oraz urządzeń obserwacji i analizy pola walki, w tym radaru Héraklès.

W ciągu ostatnich pięciu tygodni, Normandie poddana została około 50 testom, realizacja których nie byłaby możliwa bez dużej pomocy ze strony francuskiej marynarki wojennej. Na potrzeby prób Marine Nationale udostępniła łodzie półsztywne, bezzałogowe statki latające i inne statki powietrzne. Ich użycie pozwoliło na ocenę sprawności okrętu w różnych scenariuszach sytuacyjnych, z którymi ten może mieć do czynienia na ewentualnym przyszłym polu walki.

Ostatnie próby Normandie były też okazją do przeprowadzenia – po raz pierwszy w historii tej jednostki – operacji lotniczych. Wykorzystano do tego celu śmigłowiec morski NH90 Caiman (Caiman odpalił MU90, 2014-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.