Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dalsze próby Normandie

Marynarka wojenna, 13 marca 2014

DCNS poinformowało o zakończeniu trzeciego etapu prób morskich kolejnej z fregat typu FREMM, Normandie (D651).

Normandie (D651) podczas zakończonych niedawno prób morskich / Zdjęcie: DCNS

Próby zakończono w minioną sobotę, wraz z wejściem okrętu do portu morskiego w Lorient na północnym zachodzie Francji. Etap ten koncentrował się na ocenie funkcjonowania napędu CODLOG (combined diesel-electric or gas), systemu nawigacyjnego fregaty oraz urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, a także terminali łączności satelitarnej, Syracuse.

Zakończone w sobotę próby poprzedziły etapy oceny okrętu, realizowane jesienią zeszłego roku oraz w styczniu br. (Próby Normandie, 2013-10-27). W ich trakcie Normandie zawinęła m.in. do portu morskiego w Breście, co dało okazję do sprawdzenia kompatybilności urządzeń łączności fregaty oraz kapitanatu.

Kolejna seria prób morskich Normandie rozpocznie się w ciągu kilku tygodni. Okręt jest 2. z serii 11 fregat typu FREMM (Aquitaine (prawie) gotowa do ZOP, 2014-02-24), które zamierza w przyszłości użytkować Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) –  9 w konfiguracji ZOP oraz 2 ze wzmocnionym uzbrojeniem przeciwlotniczym. Poza Francją, na zakup FREMM zdecydowały się również: Marina Militare (marynarka wojenna Włoch) (Carlo Margottini przekazana, 2014-03-03) i Adwas Ageldan n Yilel (marynarka wojenna Maroka) (Fregata Mohammed VI przekazana, 2014-01-31). W ostatnim czasie dużo mówiło się o możliwości nabycia 2 fregat omawianego typu przez Peru (Kolejne państwo zainteresowane FREMM, 2013-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.