Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby ogniowe Normandie

Marynarka wojenna, 16 maja 2014

Druga z francuskich fregat rakietowych typu FREMM, Normandie (D651), opuściła port morski w Lorient i udała się na południe, w kierunku Tulonu. Okręt wykona próbne strzelania.

Normandie (D651) zostanie przekazana Marine Nationale pod koniec bieżącego roku

Normandie opuściła doki portu morskiego w Lorient we wtorek. W najbliższych dniach okręt dotrze w pobliże Tulonu, gdzie na wodach Morza Śródziemnego przejdzie serię próbnych strzelań. Ich założeniem jest nie tyle ocena potencjału bojowego fregaty, co sprawdzenie funkcjonowania pokładowych systemów bojowych, a także zgrania załogi w czasie odtwarzania różnych scenariuszy sytuacyjnych.

To już kolejna seria prób morskich Normandie, poprzedzających wprowadzenie okrętu do służby. Wcześniej, załoga fregaty sprawdzała funkcjonowanie systemów łączności oraz obserwacji i analizy pola walki, a także napędu CODLOG (combined diesel-electric or gas) (Dalsze próby Normandie, 2014-03-13). Próby ogniowe okrętu prowadzone będą przez przedstawicieli Direction générale de l'armement (DGA) oraz Marine Nationale (marynarki wojennej Francji).

W trakcie prób ocenie zostanie też poddane funkcjonowanie pokładowych systemów kierowania ogniem / Zdjęcia: DCNS

Przedstawiciele DCNS nie podają co prawda szczegółów prowadzonych prób. Można jednak podejrzewać, że Francuzi zdecydują się na praktyczne przetestowanie takich systemów bojowych, jak pociski przeciwlotnicze Aster 15, pociski przeciwokrętowe MM-40 Exocet Block 3, torpedy MU90 oraz 76-mm armata Otobreda 76.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.