Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy o eksporcie uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy, 09 lipca 2014

Brytyjski rząd opublikował dane o zeszłorocznym eksporcie uzbrojenia i usług związanych z bezpieczeństwem. Wartość sprzedanych za granicę produktów wyniosła 13 mld GBP.

Wśród największych zeszłorocznych sukcesów eksportowych brytyjskiego przemysłu zbrojeniowego wymienia się sprzedaż śmigłowców AW159 Wildcat oraz AW101 do Republiki Korei i Norwegii / Zdjęcie: Royal Navy

W minionym roku brytyjskie przedsiębiorstwa branży obronnej sprzedały za granicę uzbrojenie i wyposażenie wojskowe za sumę 9,8 mld GBP (51,0 mld zł), a także wykonały różnego rodzaju usługi związane z bezpieczeństwem, o wartości 3,2 mld GBP (16,7 mld zł). Uzyskana w ub. r. kwota 13 mld GBP (67,7 mld zł) to wynik o około 13% lepszy niż w 2012, kiedy to Brytyjczycy wyeksportowali towary i usługi za 11,5 mld GBP (59,9 mld zł).

Głównymi klientami brytyjskiej zbrojeniówki w zeszłym roku były państwa regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz USA. Swój wkład w omawiane zestawienie miały też Republika Korei i Norwegia. Oba te państwa zdecydowały się na nabycie produkowanych przez włosko-brytyjską spółke AgustaWestland śmigłowców: AW159 Wildcat (Szczegóły porozumienia o zakupie AW159, 2013-01-18) oraz AW101 (16 AW101 za 1,15 mld Euro dla Norwegii, 2013-12-23).

Wielka Brytania od lat utrzymuje się w czołówce światowych eksporterów uzbrojenia. W latach 2009-2013 brytyjska zbrojeniówka była 6. siłą na świecie, odpowiadając za 4% rynku. Podobny wynik Brytyjczycy osiągnęli w okresie 2004-2008. Wśród największych kontraktów tamtych lat wymienia się m.in. sprzedaż samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon do Arabii Saudyjskiej (Saudyjskie Eurofightery z Wharton, 2012-04-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.