Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosjanie kupili kolejne medyczne EC145

Lotnictwo cywilne, 28 lipca 2014

Departament Zdrowia w Moskwie zakupił dwa śmigłowce EC145 w wersji ratownictwa medycznego.

EC145 w wersji ratownictwa medycznego. We wnętrzu kabiny można przewieźć maksymalnie dwóch pacjentów na noszach, członków opiekującego się nimi personelu medycznego oraz niezbędne wyposażenie medyczne / Zdjęcie: Airbus Helicopters Wostok

Moskiewski Departament Zdrowia zawarł z Airbus Helicopters Wostok kontrakt na dostawę 2 śmigłowców EC145 w wersji ratownictwa medycznego (Medyczna wersja EC145 T2, 2014-06-03). Ich użytkownikiem będzie Naukowo-praktyczne centrum ratownictwa medycznego Departamentu Zdrowia miasta Moskwy.

Warunki przetargu wymagały dostarczenia 2 nowych wiropłatów, wyposażonych w zbiorniki z tlenem, resuscytator i defibrylator oraz zestaw do reanimacji i intensywnej opieki medycznej noworodków (z inkubatorem i respiratorem). EC145 trafią do rąk moskiewskich ratowników na początku 2015.

Obecnie Centrum Lotnicze w Moskwie eksploatuje 3 śmigłowce tego typu. Rocznie ratują one życie ok. 600 pacjentom. Z kolei w Sankt Petersburgu analogiczne zadania wykonuje Bell 429 (Medyczny Bell 429 w Rosji, 2014-06-16).

Airbus Helicopters Wostok, do 2014 znane jako Eurocopter Wostok, jest spółką zależną Airbus Helicopters, założoną w 2005 w celu sprzedaży śmigłowców, zapewnienia ich zdatności do lotu i świadczenia usług wsparcia klientów na terenie Federacji Rosyjskiej i Wspólnoty Niepodległych Państw. Śmigłowce Airbus Helicopters użytkowane w Rosji mają certyfikaty przyznane przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK).

W Rosji użytkowanych jest ponad 155 śmigłowców wyprodukowanych przez Airbus Helicopters, co daje europejskiemu przedsiębiorstwu ponad 60% udziałów w rosyjskim rynku śmigłowców produkcji zachodniej. Inne kraje członkowskie Wspólnoty Niepodległych Państw mają łącznie ponad 70 wiropłatów dostarczonych przez Airbus Helicopters.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.