Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Tigre HAD w Dżibuti

Lotnictwo wojskowe, 31 lipca 2014

Francuskie wojska lądowe przeprowadziły próby operacyjne śmigłowców uderzeniowych Tigre HAD w warunkach pustynnych.

Francuskie Tigre HAD przez miesiąc operowały na afrykańskiej pustyni

Próby trwały miesiąc – od 29 czerwca do 29 lipca. Realizowano je w Dżibuti, z udziałem śmigłowców Tigre HAD (Pierwszy Tigre HAD dla ALAT , 2013-04-20) wraz z personelem 1er Régiment d’Hélicoptères de Combat (1erRHC, pułku śmigłowców bojowych) z Phalsbourga.

Celem prób było przede wszystkim sprawdzenie zdolności operacyjnych Tigre HAD w klimacie pustynnym, w warunkach dużego zapylenia. Załogom lotniczym i personelowi naziemnemu postawiono także zadanie opracowania procedur użytkowania wiropłatów w locie i wykonywania ich obsługi bieżącej i technicznej w trudnych warunkach. Wstępna zdolność operacyjna do działań Tigre HAD w klimacie pustynnym ma być zgłoszona przed końcem br.  

Wiele uwagi poświęcono eksploatacji uzbrojenia w trudnych warunkach

Testy podzielono na 3 etapy. Pierwsza polegała na sprawdzeniu osiągów śmigłowców, a drugą poświecono zagadnieniom związanym z eksploatacją uzbrojenia. Etapem trzecim było wykonanie założonego scenariusza operacyjnego, z udziałem żołnierzy 5ème Régiment Interarmes d’Outre-Mer (5 ème RIAOM, połączonego pułku piechoty morskiej), stacjonującego w Dżibuti.

Podczas pobytu w Dżibuti przeprowadzono także strzelania z ostrej amunicji / Zdjęcia: MO Francji

W trakcie pobytu w Afryce załogi Tigre HAD wylatały 100 h, opracowując taktykę operowania pary śmigłowców podczas misji ekspedycyjnych. Przeprowadzono także strzelania z działek pokładowych oraz kierowanych i niekierowanych pocisków rakietowych. Personel obsługowy zdobył natomiast doświadczenie niezbędne do zapewnienia wsparcia logistycznego wiropłatów operujących w klimacie pustynnym, z wysuniętych baz nieposiadających rozbudowanej infrastruktury.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.