Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie Tigery wkrótce w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 22 listopada 2012

Ministerstwo obrony Niemiec ogłosiło, że pierwsze śmigłowce uderzeniowe Tiger zostaną już wkrótce wysłane do Afganistanu, w ramach wsparcia niemieckiego kontyngentu stacjonującego w tym kraju.

Niemcy wysyłają do Afganistanu Tigery w standardzie ASGARD-F cechującym się m.in. pancerzem odpornym na ostrzał z ziemi przy wykorzystaniu broni średniokalibrowej oraz wydajniejszymi filtrami silników. Śmigłowce będą angażowane do szeregu zadań operacyjnych związanych ze wsparciem niemieckiego kontyngentu w tym m.in. ochrony konwojów i śmigłowców transportowych oraz misjami patrolowymi / Zdjęcie: MO Niemiec

Informacja na ten temat została podana wczoraj. Ostateczna zgoda na wysłanie do Afganistanu 4 śmigłowców została poprzedzona długotrwałą serią prób i testów, mających potwierdzić gotowość operacyjną maszyn do służby w ramach niemieckiego kontyngentu (Zmniejszenie niemieckiego kontyngentu ISAF, 2012-10-16).

Według przekazu resortu obrony, pierwsze 2 Tigery zostaną przetransportowane do Afganistanu w najbliższych tygodniach. Docelowo do końca grudnia br., na miejscu mają stacjonować 4 maszyny, z których dwie będą znajdować się w rezerwie. Gotowość operacyjną śmigłowce mają uzyskać pod koniec lutego 2013.

Wysyłane do Afganistanu Tigery na co dzień przypisane są do 36. eskadry śmigłowców uderzeniowych, stacjonującej w bazie wojsk lotniczych w Fritzlar.

Ostateczną zgodę na wysłanie do Afganistanu Tigerów należy uznać za sukces. O planach wzmocnienia niemieckiego kontyngentu śmigłowcami uderzeniowymi mówiono już od lat. Jednak ze względu na problemy techniczne dostarczanych Niemcom przez Eurocoptera maszyn, decyzja w tej sprawie była kilkukrotnie przekładana (Bezużyteczne Tigery, 2010-05-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.