Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kochav zamiast Hermesa

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 20 marca 2014

Wojska lotnicze Izraela poinformowały o nadaniu oficjalnego imienia dla użytkowanych przez nie bezzałogowych statków latających, Hermes 900.

Stacjonujące na terenie bazy wojsk lotniczych Palmachim, bsl Hermes 900 używane są m.in. do monitorowania aktywności ugrupowań ekstremistycznych, zagrażających bezpieczeństwu Izraela i jego mieszkańców od strony Strefy Gazy oraz Libanu / Zdjęcie: MO Izraela

Hermesy 900 będą od tej pory oficjalnie nazywane Kochav (hebr. Gwiazda). O chrzcie tych nowoczesnych izraelskich bsl poinformowano wczoraj. Bezzałogowce na co dzień stacjonują na terenie bazy lotniczej Palmachim nad Morzem Śródziemnym. Tej samej, z której prowadzone są próby z rozwijanym systemem antyrakietowym, Arrow 3 (Druga próba Arrow 3, 2014-01-03).

Poza Izraelem, na zakup produkowanych przez Elbit Systems bezzałogowców zdecydowały się m.in. Chile (Kolejne Hermesy 900 dla Chile?, 2013-10-09) oraz Kolumbia (Kolumbia potwierdza Hermesy, 2013-07-24). Pozytywne doświadczenia z ich dotychczasowej eksploatacji w połączeniu z przemyślaną strategią marketingową, mogą sprawić, że izraelskie bsl będą jednymi z popularniejszych statków powietrznych tej klasy w regionie. Zwłaszcza, ze względu na utrzymującą się potrzebę monitorowania aktywności latynoamerykańskich karteli narkotykowych i grup rebelianckich (Niedoinwestowane SOUTHCOM, 2014-03-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.