Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmodernizowane ZSU-23-4 dla Indii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 listopada 2014

Wczoraj Bharat Electronics Limited przekazało siłom zbrojnym Indii pierwszy zmodernizowany samobieżny zestaw przeciwlotniczy ZSU-23-4.

ZSU-23-4 Szyłka w wersji niezmodyfikowanej. Zmiany wprowadzone przez BEL mają umożliwić przedłużenie eksploatacji indyjskich dział o kolejne 15 lat / Zdjęcie: Witalij Kuźmin

Podpisany w 2004 kontrakt między Bharat Electronics Limited (BEL), IAI (Israel Aircraft Industries) i indyjskimi wojskami lądowymi, zakładał modernizacje 48 z 90 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych ZSU-23-4 Szyłka. BEL miało wykonać większość prac (Joint-venture Thalesa i BEL, 2014-10-02). Pomoc IAI polegała na wsparciu integracji wyposażenia elektronicznego (Pierwsze Lavi w służbie , 2014-11-17; CIMS od IAI, 2014-10-09).

Wartość umowy, która miała być sfinalizowana do 2005, wynosiła 350 mln zł. W 2006 indyjska armia, po testach odrzuciła modyfikacje wprowadzone przez BEL. Okazało się, że prototypy miały niewystarczający zasięg oraz zbyt małą celność. W związku z tym wprowadzono zmiany, polegające m.in. na zamontowaniu nowego, 359-konnego silnika Caterpillar oraz modyfikacji układów wykrywania i śledzenia celów.

Zmodyfikowane ZSU-23-4 wyposażono też w nowy radar, układ kierowania ogniem oraz nowocześniejsze urządzenia optoelektroniczne. Ulepszenia pozwalają na wykrywanie celów na dystansie ponad 15 km i na zwalczanie celów poruszających się z prędkością do 725 km/h na wysokości do 1500 m. Zasięg zmodernizowanego ZSU-23-4 wynosi 2500 m. Jego wyposażenie może działać w temperaturze od -40° do +35°C.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.