Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Thales-Bharat Electronics

30 sierpnia 2012

Francuski Thales i indyjskie Bharat Electronics Ltd. (BEL) poinformowali w środę o utworzeniu spółki joint-venture zajmującej się produkcją i sprzedażą systemów radarowych na rynek cywilny i wojskowy.

Jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technicznie produktów Thalesa, pokładowa stacja radiolokacyjna ze skanowaniem fazowym myśliwca Rafale – RBE2 / Zdjęcie: Thales

Nowa spółka będzie mieściła się w Bangalore. Jej głównym zadaniem ma być opracowywanie, budowa oraz wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań z dziedziny systemów i urządzeń radarowych. Przedsiębiorstwo będzie koncentrować się przede wszystkim na rynkach cywilnych. W wybranych przypadkach ma też jednak brać udział w przetargach organizowanych przez indyjskie siły zbrojne. Wczorajsza umowa jest wypełnieniem wstępnego porozumienia o współpracy  podpisanego w 2009.

Przedsięwzięcie pozwoli Thalesowi na zwiększenie obecności na indyjskim rynku, a także dalszą ekspansję na cały region Azji. Francuskie przedsiębiorstwo posiada już doświadczenie w kontaktach z New Delhi. Jest ono zaangażowane, m.in. w realizację programu modernizacji 51 myśliwców Mirage 2000H/TH (Umowa o indyjskich Mirage, 2011-07-31). Thales jest też dostawcą wyposażenia radarowego dla myśliwców Rafale (Nowy radar Rafale, 2012-04-02), które wygrały przetarg na 126 myśliwców wielozadaniowych dla wojsk lotniczych Indii (Opóźnienie Rafale dla Indii, 2012-07-23).

Bharat Electronics będzie udziałowcem większościowym (74%). 26% które przypadają Thalesowi są jednocześnie najwyższą wartością udziałów, jakie indyjskie prawo przewiduje dla przedsiębiorstw zagranicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.