Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Caracala w Burkina Faso

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 listopada 2014

W katastrofie francuskiego śmigłowca Caracal zginął wczoraj żołnierz wojsk specjalnych. Dwóch innych zostało rannych.

Wczoraj w Burkina Faso rozbił się Eurocopter (Airbus Helicopters) EC725 Caracal. To już drugi śmigłowiec tego typu utracony podczas operacji Barkhane. Operacja jest realizowana w bardzo trudnych warunkach pogodowych

Wczoraj ok. 21.00 w Burkina Faso podczas nocnego szkolenia z wykorzystaniem śmigłowca zginął żołnierz francuskich wojsk specjalnych. Dwóch innych zostało poważnie rannych. Byli to członkowie załogi śmigłowca. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obu przetransportowano do szpitala w n’Djamena.

Żołnierz, który zginął to 38-letni sierż. Samir Bajja. Urodził się w Nimes. Służył w 4e régiment d'hélicoptères l'Armée de terre. Od 16 lat brał udział w misjach bojowych, m.in. na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Afganistanie, Czadzie i Mali. Był odznaczony Croix de la valeur militaire.

Sierż. Baija to drugi francuski żołnierz, który zginął podczas operacji Barkhane od jej początku, w sierpniu br. Operacja ma na celu walkę z terrorystycznymi grupami zbrojnymi w krajach Sahelu i na Saharze. Francuzów wspierają żołnierze z Burkina Faso, Nigru, Mali, Mauretanii i Czadu.

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter (Airbus Helicopters) EC725 Caracal. To już drugi wiropłat tego typu utracony podczas operacji Barkhane. Operacja jest realizowana w bardzo trudnych warunkach pogodowych (Straty ONZ w Mali, 2014-10-06; MD-83 rozbił się w Mali, 2014-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.