Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

200. Airbus z Tianjin

Lotnictwo cywilne, 04 grudnia 2014

W zakładach w chińskim Tianjin odbyła się uroczystość przekazania 200. zmontowanego tam samolotu z rodziny Airbus A320.

200. samolot zmontowany w zakładach w Tianjin – A319, trafił do linii China Eastern / Zdjęcie: Airbus

Wczoraj w zakładach Airbusa w Tianjin w ChRL odbyła się ceremonia, podczas której świętowano przekazanie użytkownikowi 200. samolotu z rodziny A320, który powstał na miejscowej linii montażu końcowego. Daniel Baubil, wiceprezes Airbusa, przekazał liniom lotniczym China Eastern jubileuszowy samolot – A319.

China Eastern to jedne z największych linii lotniczych w ChRL i pierwszy chiński przewoźnik, który zaczął eksploatować samoloty Airbusa – A310, od 1985. Dziś flota China Eastern liczy ponad 270 wąsko- i szerokokadłubowych samolotów produkcji koncernu z Tuluzy .

W uroczystości wzięli udział urzędnicy państwowi z ChRL i Europy, przedstawiciele linii China Eastern, Airbusa i jego chińskich partnerów, Strefy Wolnego Handlu w Tianjin (TJFTZ) oraz Aviation Industry Corporation of China (AVIC), a także pracownicy zakładów w Tianjin.

Zakłady w Tianjin, które rozpoczęły działalność w 2008, to wspólne przedsięwzięcie Airbusa, TJFTZ i AVIC. Jest to trzecia linia montażu końcowego A320 na świecie (po Tuluzie we Francji i Hamburgu w Niemczech) i pierwsza poza Europą. Chińskie zakłady dostarczyły pierwszy zmontowany tam samolot liniom lotniczym Sichuan w czerwcu 2009 (Chiński Airbus dostarczony, 2009-06-23).

W marcu 2014 uzgodniono przedłużenie pomyślnej współpracy Airbusa, TJFTZ i AVIC na 10 kolejnych lat, od 2016 do 2025. Tak zwany Etap II, realizowany od 2017, będzie obejmować montaż końcowy samolotów A320neo przeznaczonych na rynek azjatycki (Próby A320neo, 2014-09-26, 150 A320 dla chińskich linii, 2014-07-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.