Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Veto dla izraelsko-nigeryjskiej transakcji

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 29 stycznia 2015

Rząd USA zablokował możliwość sprzedaży izraelskich śmigłowców i bezzałogowców do Nigerii.

W izraelskich magazynach znajduje się 37 śmigłowców uderzeniowych AH-1E/F/S, wycofanych z eksploatacji w 2013 / Zdjęcie: MO Izraela

Jak donosi tygodnik Flightglobal, władze w Waszyngtonie wstrzymały finalizację kontraktu sprzedaży ex-izraelskich śmigłowców bojowych AH-1 do Nigerii. Według Amerykanów mogą być one eksportowane tylko na ściśle określonych warunkach.

Nigeria wyrażała zainteresowanie nabyciem nie tylko AH-1, wycofanych ze służby w 2013 (Izrael zastąpił Cobry bezzałogowcami, 2014-05-29), ale także kolejnych izraelskich bezzałogowych statków latających. W 2006 kraj ten nabył bsl Aerostar, produkcji Aeronautics Defense Systems, które jednak z powodu niewłaściwej obsługi technicznej są uziemione od kilku lat (Uziemione nigeryjskie Aerostary, 2014-05-27).

Rozpoczęto już rozmowy w tej sprawie, jednak po otrzymaniu prośby z Waszyngtonu, izraelski resort obrony wstrzymał negocjacje. Najprawdopodobniej powodem decyzji Amerykanów była chęć nieangażowania się jakikolwiek sposób w konflikt pomiędzy rządem Nigerii i bojownikami Boko Haram (Nigeria zbroi się przeciwko islamistom, 2014-07-23). Strona izraelska odmówiła komentarza w tej kwestii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.