Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia pomaga Filipinom

Marynarka wojenna, 30 stycznia 2015

Siły zbrojne Australii przekazały Filipinom dwa kutry desantowe typu Balikpapan.

Kutry desantowe typu Balikpapan mają 44,5 m długości i 10 m szerokości. Wyporność całkowita wynosi 517 t. Rozwijają prędkość 10 w. Zasięg to 5600 km. Na uzbrojenie składają się dwa 7,62-mm karabiny maszynowe / Zdjęcie: MO Australii

Siły morskie Filipin pozyskały dwie ex-australijskie jednostki desantowe typu Balikpapan, HMAS Brunei i HMAS Tarakan. Okręty wycofano z linii jesienią 2014 wraz z HMAS Labuan (Ostatnie kutry typu Balikpapan wycofane, 2014-11-21). Ten ostatni trafił w grudniu do Papui Nowej Gwinei (Kuter desantowy dla Papui Nowej Gwinei, 2014-12-05).

Przedstawiciele ministerstwa obrony Australii liczą, że nowe-stare kutry desantowe ułatwią Manili reagowanie na przyszłe sytuacje kryzysowe. Brak tego typu jednostek był w minionych latach wyraźnie odczuwalny, gdy filipińskie siły zbrojne nie mogły dostatecznie szybko nieść pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

Co więcej, Manila rozważa odkupienie od Australii kolejnych trzech jednostek typu Balikpapan. Od 2012 Canberra zachowuje w rezerwie HMAS Wewak, HMAS Betano i HMAS Balikpapan. Filipińczycy musieliby najprawdopodobniej sfinansować remont desantowców oraz ich transport do kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.