Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kadłub Adelaide dotarł do Australii

Marynarka wojenna, 10 lutego 2014

Kadłub drugiego okrętu desantowego typu Canberra, HMAS Adelaide (LHD 01), został przetransportowany do Australii.

Kadłub przyszłego HMAS Adelaide (LHD 01) na pokładzie statku półzanurzalnego MV Blue Marlin, należącego do holenderskiego Dockwise Shipping. Okręt wejdzie do służby w 2016, dwa lata później niż bliźniaczy HMAS Canberra (LHD 02) / Zdjęcie: MO Australii

Kadłub przyszłego HMAS Adelaide opuścił hiszpański port w Vigo pod koniec grudnia 2013 (Adelaide opuścił Hiszpanię, 2013-12-20). Droga, jaką przebył na pokładzie statku półzanurzalnego MV Blue Marlin, wyniosła ponad 18 500 km.

HMAS Adelaide znajduje się obecnie na terenie zatoki Port Phillip, położonej w południowej części stanu Wiktoria. W ciągu tygodnia powinien zostać przetransportowany, przy pomocy holowników, do australijskiej stoczni BAE Systems w Williamstown, gdzie przeprowadzone zostaną prace wykończeniowe, w tym m.in. zamontowanie wyposażenia pokładowego.

Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczną się próby morskie pierwszego z okrętów desantowych typu Canberra, HMAS Canberra (LHD 02) (Pierwsze próby Canberry, 2013-11-06). Ich przebieg oraz wyciągnięte z nich wnioski, zadecydują o przejęciu okrętu przez Królewską Marynarkę Wojenną Australii (RAN), do czego powinno dojść w br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.