Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne okrętów typu Canberra

Marynarka wojenna, 03 października 2014

BAE Systems Australia otrzymało zlecenie na wsparcie techniczne australijskich okrętów desantowych typu Canberra w pierwszych latach eksploatacji.

HMAS Canberra (LHD 02) ma 230 m długości i 32 m szerokości. Wyporność wynosi 27 800 t. Zasięg to ponad 17 tys. km przy prędkości marszowej 15 w. Prędkość maksymalna przekracza 20 w / Zdjęcie: MO Australii

Zlecenie o wartości 220 mln AUD (637 mln zł) dotyczy wsparcia technicznego jednostek typu Canberra w ciągu 4 pierwszych lat służby. Australijska filia koncernu będzie zobowiązana do dokonywania regularnych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw okrętów, a także współpracy szkoleniowej z personelem obsługowym Royal Australian Navy (RAN, Królewskiej Marynarki Wojennej Australii) na terenie HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na Garden Island w Sydney, gdzie Canberry będą stacjonowały (Przygotowania pod australijskie okręty, 2013-07-19).

Omawiane zlecenie jest naturalną konsekwencją dotychczasowej współpracy BAE Systems i władz w Canberze. Producent jest odpowiedzialny za przygotowanie okrętów do służby, w tym ich doposażenie w urządzenia pokładowe oraz prace wykończeniowe, a także realizację prób morskich (Ostatnie próby morskie Canberry, 2014-08-19). Przypomnijmy, że kadłuby obu okrętów zbudowała i dostarczyła do stoczni w Williamstown na południu kraju hiszpańska Navantia (Kadłub Adelaide dotarł do Australii, 2014-02-10).

Pierwszy z australijskich okrętów desantowych typu Canberra, HMAS Canberra (LHD 02), kończy właśnie wielomiesięczne próby morskie. Jednostka zostanie przyjęta do służby pod koniec listopada. Dwa lata później w jej ślady pójdzie drugi z desantowców, HMAS Adelaide (LHD 01). Okręty budowane są wspólnym wysiłkiem BAE Systems Australia i wspomnianej Navantii. Hiszpańskie przedsiębiorstwo odpowiada też za dostawę barek desantowych LCM-E1 (LCM-E1 dla Canberry, 2014-03-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.