Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza eskadra uderzeniowo-rozpoznawcza

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 18 marca 2015

Wojska lądowe USA powołały do życia pierwszą eskadrę uderzeniowo-rozpoznawczą. W jej skład wchodzą śmigłowce AH-64D i bsl RQ-7.

Pierwsza eskadra uderzeniowo-rozpoznawcza lotnictwa US Army liczy 24 śmigłowce uderzeniowe AH-64D Apache i 12 bezzałogowych statków latających RQ-7 Shadow / Zdjęcie: US Army

Od poniedziałku stacjonujący w Fort Bliss 1st Battalion, 501st Aviation Regiment został przemianowany na 3rd Squadron, 6th Cavalry Regiment. Zmiana nazwy spowodowała jednocześnie przekształcenie jednostki z uderzeniowej w uderzeniowo-rozpoznawczą. Obecnie w jej skład oprócz 24 śmigłowców uderzeniowych AH-64D Apache wchodzą 3 plutony bezzałogowych statków latających, liczące łącznie 12 RQ-7 Shadow. Te ostatnie zastąpiły uzbrojone śmigłowce rozpoznawcze OH-58D Kiowa Warrior (Zagrożona modernizacja floty US Army , 2015-01-30). Po zmianie stan jednostki wzrósł z ok. 400 do ok. 500 żołnierzy. Nadal podlega ona 1. Dywizji Pancernej.

W ramach restrukturyzacji w jednostki uderzeniowo-rozpoznawcze przekształconych zostanie 10 batalionów lotnictwa US Army. Do końca bieżącego roku budżetowego analogiczną transformację przejdą 2nd Squadron, 17th Cavalry z Fort Campbell i 4th Squadron, 6th Cavalry z Joint Base Lewis-McChord. Pozostałe zmienią strukturę przed rokiem fiskalnym 2019.

Docelowo każda brygada lotnictwa US Army ma składać się batalionu śmigłowców uderzeniowych, liczących 24 AH-64 Apache, z którym będzie współdziałać kompania bsl MQ-1C Gray Eagle, przydzielona do macierzystej dywizji i eskadry uderzeniowo-rozpoznawczej, liczącej 24 AH-64 i 12 RQ-7 (Więcej AH-64E dla US Army, 2015-01-29).

Dzięki wprowadzeniu do wyposażenia bezzałogowców, załogi Apache będą widziały zarejestrowane przez nie dane bezpośrednio na wskaźnikach w kabinie, co znacznie skróci czas przesyłania informacji i polepszy ich świadomość sytuacyjną. RQ-7 będą też przesyłały informacje bezpośrednio do centrów dowodzenia i posłużą jako lotnicze punkty przekaźnikowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.