Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby niemieckich Tigerów w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 03 lipca 2014

30 czerwca zakończyła się służba niemieckich śmigłowców uderzeniowych Tiger w ramach kontyngentu ISAF.

Berlin wysłał do Afganistanu 4 śmigłowce uderzeniowe Tiger ASGARD. Ich służba trwała 17 miesięcy / Zdjęcie: MO Niemiec

Niemieckie Tigery pełniły służbę w Afganistanie od 30 stycznia 2013. Rząd w Berlinie wysłał do Azji 4 wiropłaty UHT, zmodernizowane do standardu ASGARD(Afghanistan Stabilization German Army Rapid Deployment, Ostatni Tiger ASGARD dostarczony , 2014-03-07), ze składu 36. Kampfhubschrauberregiment (pułku śmigłowców bojowych) Kurhessen.

Śmigłowce stacjonowały w bazie Mazar-i-Szarif, wykonując misje wsparcia oddziałów sojuszniczych, ochrony konwojów i zwiadowcze. W trakcie pobytu w Afganistanie Tigery wykonały 260 misji, których łączny czas wyniósł 1860 h.

Jak podkreślił dowódca kontyngentu, płk Adreas Pfeiffer, niemieccy lotnicy nigdy nie byli zmuszeni do użycia uzbrojenia. Sama obecność śmigłowców wystarczała, aby przeciwnik zrezygnował z ewentualnego ataku. Dzięki nieustannemu wysiłkowi personelu technicznego stopień zdatności do lotu Tigerów był bardzo wysoki – dodał płk Peiffer.

Wiropłaty powrócą do kraju w sierpniu br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.