Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sikorsky prezentuje Raidera

Lotnictwo wojskowe, 03 października 2014

Wczoraj koncern Sikorsky Aircraft zaprezentował pierwszy śmigłowiec S-97 Raider.

Oblot prototypu S-97 zaplanowany jest przed końcem br. / Zdjęcie: Sikorsky

Publiczna prezentacja pierwszego prototypu śmigłowca bojowego S-97 Raider odbyła się w zakładach Sikorsky’ego w West Palm Beach na Florydzie (Kadłub pierwszego Raidera , 2013-09-27). Wiropłat, przeznaczony do zadań samodzielnego poszukiwania i zwalczania celów i wsparcia ogniowego jednostek naziemnych, może także przenosić 6 żołnierzy desantu. Maksymalna masa startowa S-97 to 4990 kg.

W jego konstrukcji wykorzystano rozwiązania z eksperymentalnego X2. Układ napędowy z przeciwbieżnymi wirnikami nośnymi i śmigłem pchającym ma umożliwić mu rozwinięcie prędkości przelotowej ponad 400 km/h, z uzbrojeniem na podwieszeniach zewnętrznych. W przypadku przenoszenia uzbrojenia wyłącznie w komorach wewnętrznych, prędkość lotu może wzrosnąć nawet do 500 km/h, jednak przedstawiciele producenta utrzymują w tajemnicy osiągi Raidera.

Wczorajsza prezentacja jest ukoronowaniem 4-letniego programu prac badawczo-rozwojowych. Sikorsky zainwestował w przedsięwzięcie 150 mln USD (496 mln zł). Producent będzie oferował S-97 jako następcę śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior dla US Army (Koniec programu AAS?, 2014-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.