Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Royal Navy zamawia radiolokatory SharpEye

Marynarka wojenna, 15 kwietnia 2015

Kelvin Hughes dostarczy Royal Navy trzy wieloczynnościowe stacje radiolokacyjne, które zostaną zabudowane na nowych okrętach patrolowych typu River.

Royal Navy będzie 25. nabywcą radiolokatorów rodziny SharpEye. Kelvin Hughes dostarczy nowe stacje radiolokacyjne w latach 2016-2018 / Zdjęcie: Kelvin Hughes

Brytyjski producent dostarczy rodzimej marynarce wojennej trzy zestawy stacji radiolokacyjnych SharpEye. Urządzenia zostaną zabudowane na nowych pełnomorskich okrętach patrolowych typu River (Kontrakt na brytyjskie patrolowce , 2014-08-12). Wartość zlecenia nie została podana do publicznej wiadomości.

Każdy okręt otrzyma dwa radary SharpEye, pracujące w pasmach X i S. Radiolokatory posłużą do obserwacji otoczenia morskiego i bezpiecznej nawigacji. Dodatkowo, pozwolą też na koordynację operacji lotniczych prowadzonych z pokładu patrolowców. Każdy z Riverów będzie mógł przenosić na pokładzie śmigłowiec wielozadaniowy Merlin (AW101).

Dostawy radiolokatorów powinny ruszyć w 2016 i zakończyć się w ciągu 2 lat. W podobnym tempie Brytyjczycy będą otrzymywać stacje radiolokacyjne Terma Scanter 4103 (Scanter 4100 dla patrolowców typu River, 2015-01-05). Okręty zostaną przekazane Royal Navy w latach 2017-2018. Jednostki posłużą do walki z piractwem morskim oraz przemytem narkotyków i ludzi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.