Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy radar dla B-1B

Lotnictwo wojskowe, 07 maja 2015

Northrop Grumman zaprezentował nowy radiolokator pokładowy dla bombowców B-1B Lancer.

SABR-GS został opracowany na bazie AN/APG-83 SABR (na zdjęciu), ale jest od niego trzykrotnie większy / Zdjęcie: Northrop Grumman

W bazie US Air Force Dyess w Teksasie przedstawiciele koncernu Northrop Grumman zaprezentowali nowy radiolokator pokładowy przeznaczony dla bombowców strategicznych B-1B Lancer. Urządzenie z anteną fazowaną nosi nazwę Scalable Agile Beam Radar – Global Strike (SABR-GS).

Radiolokator, opracowany na bazie AN/APG-83 SABR przeznaczonego dla F-16, ma gabaryty niemal trzykrotnie większe od protoplasty (F-16 z SABR, 2010-01-26). W porównaniu z nim SABR-GS ma zdolność tworzenia dużych map cyfrowych w trybie działania z syntetyczną aperturą niezależnie od warunków atmosferycznych, szybciej przetwarza dane i może odbierać informacje z większej ilości czujników, co zapewni B-1B lepsze możliwości wywiadowcze, obserwacyjne, rozpoznawcze i wykrywania celów.

SABR-GS został opracowany w ramach kontraktu wartości 21 mln USD ( mln zł). Jego działanie zostało już sprawdzone podczas prób w locie. Nowy radiolokator zastąpi używane dotychczas przez B-1B urządzenia AN/APQ-164 (Reorganizacja lotnictwa bombowego US Air Force , 2015-04-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.