Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reorganizacja lotnictwa bombowego US Air Force

Lotnictwo wojskowe, 22 kwietnia 2015

Amerykanie planują podporządkowanie wszystkich samolotów bombowych dowództwu lotnictwa uderzeniowego.

Od 1 października wszystkie bombowce B-1B zostaną podporządkowane Global Strike Command / Zdjęcie: US Air Force

Sekretarz US Air Force, Deborah Lee James, poinformowała, że Pentagon zamierza podporządkować całą flotę samolotów bombowych Global Strike Command (GSC, dowództwu lotnictwa uderzeniowego). Oznacza to, że znajdą się w nim także bombowce B-1B Lancer, wchodzące obecnie w skład Air Combat Command (dowództwa lotnictwa bojowego) i zakupione w przyszłości samoloty Long Range Strike-Bomber (LRS-B).

Nowa struktura obowiązywać ma od 1 października br. Dowódcą AFGSC będzie gen. Robin Rand, obecny szef pionu szkolenia. Zmiana podporządkowania dotyczyć będzie 7000 oficerów i żołnierzy ze składu 7th Bomb Wing stacjonujących w bazie Dyess AFB i 28th Bomber Wing z bazy Ellsworth. W ich wyposażeniu znajdują się 63 Lancery.

Obecnie flota AFGSC liczy 20 bombowców Northrop Grumman B-2A Spirit i 58 Boeingów B-52H Stratofortress (Modernizacja B-52H, 2014-01-12), przystosowanych do przenoszenia broni nuklearnej (Pentagon nadal modernizuje MOP, 2015-04-05). Kolejnych 18 B-52 podporządkowanych jest jednostkom ze składu Air Force Reserve. Pentagon zamierza nabyć 80-100 LRS-B w połowie lat 2020 (LRS-B za 80 mld USD, 2014-07-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.