Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia kupiła E-2D

Lotnictwo wojskowe, 02 czerwca 2015

Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż samolotów E-2D Advanced Hawkeye dla Japonii.

Zdjęcie: US Navy

Wczoraj Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Japonii 4 samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania E-2D Advanced Hawkeye (na zdjęciu). Zamiar ich nabycia ujawniono w listopadzie 2014 (Nowe statki powietrzne dla Japonii, 2014-11-25).

W ramach kontraktu KōkūJieitai (japońskie wojska lotnicze samoobrony) otrzymają m in. 10 silników T56-A-427A (8 zabudowanych w samolotach i 2 zapasowe), 8 terminali MIDS-LVT i 4 radiolokatory APY-9. Wartość umowy, wraz z pakietem wsparcia logistycznego i szkoleniowego wynosi 1,7 mld USD (6,4 mld zł).

Obecnie KōkūJieitai eksploatują 13 starszych Hawkeye, w wersji E-2C. Wchodzą one w skład 1. Hiko Keikai Kanshitai (eskadry wczesnego ostrzegania) stacjonującej w bazie Misawa. Samoloty te zakupiono w latach 1983 – 1994.

Nowe E-2D wspomogą je w zadaniach obrony przestrzeni powietrznej kraju i wykrywania sił przeciwnika na wodach okalających Wyspy Japońskie. Miejsce bazowania E-2D nie zostało jeszcze ujawnione.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.