Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia odpowiada na kolejne prowokacje

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 10 lipca 2014

Japończycy opublikowali zestawienie interwencji powietrznych w ostatnim kwartale. Rośnie liczba prowokacji ze strony wojsk lotniczych Federacji Rosyjskiej. Mniejszą aktywność przejawia ChRL.

Prowokacje ze strony ChRL wiążą się ze sporem terytorialnym toczonym między dwoma państwami na morzu Wschodniochińskim. W przypadku Rosji, jest to wynik rosnącego zainteresowania tego państwa wydarzeniami w coraz bardziej zapalnym regionie / Zdjęcie: MO Japonii

Od kwietnia do czerwca br. Kōkū Jieitai (Japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony) odnotowały 340 prowokacji powietrznych, w większości ze strony wojsk lotniczych Rosji i ChRL. W analogicznym okresie 2013, liczba interwencji japońskich wojsk lotniczych była mniejsza i wyniosła 110.

Najwięcej przypadków zbliżania się do japońskiej przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej odnotowano na północy kraju. Japońskie stacje radiolokacyjne aż 235 razy informowały o wykryciu rosyjskich samolotów wojskowych, głównie patrolowych Ił-20M. Spokojniej było na południowym zachodzie, gdzie interweniowano zaledwie 104 razy, 24 mniej niż w okresie od stycznia do marca.

W przypadku jednej z interwencji, Tokio postanowiło nie wymieniać z nazwy państwa-prowokatora. Najprawdopodobniej chodzi jednak o Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną.

Tokio zwraca uwagę, że liczba prowokacji powietrznych ze strony Federacji Rosyjskiej i ChRL systematycznie rośnie. W całym ostatnim roku budżetowym, liczonym do 31 marca 2014, Japończycy podrywali swe myśliwce aż 810 razy. To wynik najwyższy od 1989 (Najwięcej interwencji od 24 lat, 2014-04-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.