Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najwięcej interwencji od 24 lat

Lotnictwo wojskowe, 12 kwietnia 2014

Liczba interwencji samolotów japońskich wojsk lotniczych samoobrony w zeszłym roku budżetowym była najwyższa od 24 lat.

W minionym roku samoloty japońskich wojsk lotniczych samoobrony interweniowały 810 razy, co jest najwyższym wynikiem od czasów Zimnej Wojny. Najwięcej pracy japońscy piloci mieli w 1959, kiedy interweniowali aż 944 razy / Zdjęcie: MO Japonii

W minionym roku budżetowym, zakończonym 31 marca, samolotyKōkū Jieitai (japońskich wojsk lotniczych samoobrony) interweniowały 810 razy. Dla porównania, w 2012, Japończycy podrywali swe myśliwce zaledwie 567 razy (Jeszcze więcej japońskich interwencji, 2013-04-18). Zeszłoroczny wynik jest najwyższy od 1989, kiedy to interweniowano 812 razy.

Najwięcej przypadków interwencji powietrznych wymusiły samoloty wojskowe i cywilne ChRL. Japończycy podrywali pary dyżurne aż 415 razy, aby interweniować w przypadkach zbliżania się chińskich statków powietrznych do japońskiej przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej. Rok wcześniej startów alarmowych było 306.

Większa niż przed rokiem była też liczba interwencji wymuszonych przez statki powietrzne Rosji. W tym przypadku Japończycy startowali aż 359 razy, w porównaniu do 248 w 2012.

Większość interwencji japońskich myśliwców związana była z toczonymi przez Tokio sporami terytorialnymi, odpowiednio o wyspy Senkaku/Diaoyu (ChRL) (ChRL znów prowokuje, 2013-11-27) oraz Kurylskie (Rosja) (Kolejna rosyjska prowokacja, 2013-07-16). W lutym br. władze centralne zapowiedziały rozważenie ostrzejszych reakcji na kolejne przypadki naruszania lub też groźby naruszenia przestrzeni powietrznej lub ADIZ państwa (Ostrzejsza reakcja na chińskie prowokacje, 2014-02-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.