Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe statki powietrzne dla Japonii

Lotnictwo wojskowe, 25 listopada 2014

Ministerstwo obrony Japonii ujawniło, że zamierza zakupić przemiennopłaty V-22, samoloty E-2D i bezzałogowce RQ-4.

Japońskie siły zbrojne zakupią m. in. 17 przemiennopłatów V-22 Osprey / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Zakup nowych statków powietrznych jest jednym z elementów strategii odstraszania potencjalnego przeciwnika – ChRL (Japonia odpowiada na kolejne prowokacje, 2014-07-10). Przemiennopłaty V-22 Osprey, w liczbie 17, zostaną przydzielone Rikujō Jieitai(wojskom lądowym samoobrony). Natomiast samoloty wczesnego ostrzegania E-2D Advanced Hawkeye i bezzałogowe statki latające RQ-4 Global Hawk trafią do Kōkū Jieitai (wojsk lotniczych).

Ospreye mają stacjonować w porcie lotniczym Saga. Dzięki temu będą mogły szybko przerzucić żołnierzy na wyspy Riukiu w razie ataku przeciwnika (Osprey’e na JS Hyuga, 2013-06-17).

E-2D rywalizowały z Boeingami 737 AEW&C. O ich zwycięstwie zadecydowała niższa cena jednostkowa, wynosząca ok. 122 mln USD (411 mln zł). Nowe samoloty zastąpią w służbie 13 E-2C, które w ubiegłej dekadzie przeszły proces modernizacji do wersji Hawkeye 2000. Tokio chce, aby do końca roku budżetowego 2019 Kōkū Jieitai dysponowały 4 E-2D (Seryjne E-2D Hawkeye, 2013-02-13). Pierwszy z nich ma znaleźć się w bazie Naha już w 2016 lub 2017.

Jak już wspomniano, Japonia zakupi też 3 rozpoznawcze bezzałogowe statki latające RQ-4 Global Hawk. Wejdą one do służby do 2018. Miejscem ich stacjonowania ma być baza lotnicza Aomori, leżąca nieopodal bazy Misawa, skąd operują amerykańskie RQ-4 (Pierwsza misja Global Hawka z bazy Misawa, 2014-06-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.