Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1000 godzin nalotu H175

Lotnictwo cywilne, 29 sierpnia 2015

Eksploatowane przez NVH dwa śmigłowce H175 wylatały 1000 godzin.

Docelowo we flocie NVH znajdzie się 16 śmigłowców H175 / Zdjęcie: Tom Van Oossanen

Airbus Helicopters poinformował, że eksploatowane przez przedsiębiorstwo Noordzee Helicopters Vlaanderen (NVH) dwa śmigłowce H175 wylatały już 1000 godzin (Pierwsze EC175 dostarczone, 2014-12-12). Od czasu przekazania ich przez producenta wiropłaty wykonały ponad 750 lotów, w trakcie których przewiozły ok. 11 tys. pasażerów na platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego na wodach Morza Północnego, operując z bazy Den Helder w Holandii.

Najdłuższy dystans pokonany przez H175 to ponad 320 km. W trakcie eksploatacji wykonano też dwa planowe przeglądy obsługowe po 400 godzinach lotu.

Docelowo NVH ma dysponować 16 H175. W celu ułatwienia ich wdrożenia do eksploatacji Airbus Helicopters wysłał do bazy Den Helder zespół specjalistów, którzy pomagają użytkownikowi w rozwiązywaniu problemów technicznych i logistycznych, a także szkolą pilotów i personel obsługowy (Ciche podejście do lądowania H175, 2015-05-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.