Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Raptory z Hawajów na Bliskim Wschodzie

Lotnictwo wojskowe, 02 października 2015

Na Bliski Wschód przebazowano koleją rotację samolotów F-22A Raptor.

Od kilku dni na Bliskim Wschodzie przebywa kolejna rotacja amerykańskich wojsk lotniczych wyposażona w samoloty F-22A Raptor. Tym razem do akcji wysłano jednostki stacjonujące na Hawajach / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Dowództwo Gwardii Narodowej stanu Hawaje poinformowało, że 26 września z Joint Base Pearl Harbor-Hickam wystartowała niesprecyzowana liczba samolotów bojowych F-22A Raptor. Ich celem była jedna z baz wojskowych na Bliskim Wschodzie. Pilotami są lotnicy 199. eskadry myśliwskiej i 19. eskadry myśliwskiej. W ramach rotacji przerzucono także ok. 200 członków obsługi technicznej, ze 154. i 15. Skrzydła US Air Force.

Z powodu zachowania tajemnicy wojskowej nie podano, gdzie będą stacjonować Raptory z Hawajów. Wiadomo tylko, że Amerykanie pozostaną tam przez 6 miesięcy. Najprawdopodobniej zluzują kontyngent operujący obecnie nad Irakiem i Syrią (F-22 w misjach CAS, 2015-09-15).

Jest to pierwsza misja bojowa F-22A stacjonujących w bazie Pearl Harbor-Hickam. Lotnicy 199. eskadry wykonywali loty nad Irakiem w 2000, a 19. eskadra po raz ostatni wzięła udział w akcji w 1992.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra