Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tysiąc francuskich misji bojowych

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 21 lipca 2015

Francuskie lotnictwo wojskowe wykonało nad Irakiem co najmniej 1000 operacji lotniczych. Paryż jest jednym z najważniejszych członków wielonarodowej koalicji, bombardującej pozycje islamistów w tym kraju.

17 lipca francuskie lotnictwo wojskowe przeprowadziło nad Irakiem 1000. operację lotniczą. Wyczynu dokonała załoga morskiego samolotu rozpoznawczego Atlantique 2 / Zdjęcie: MO Francji

Od 19 września 2014 francuskie lotnictwo wojskowe bierze udział w kampanii nalotów na pozycje Ad-Daula al-Islamijja w Iraku. Operacje lotnicze prowadzone są w ramach operacji Chammal, która jest częścią wielonarodowej misji Inherent Resolve, prowadzonej przez koalicję kilkudziesięciu państw, na czele której stoją USA (Brytyjczycy brali udział w nalotach na Syrię, 2015-07-17; 2,7 mld USD na walkę z islamistami, 2015-06-19).

17 lipca, niemal rok po rozpoczęciu działań bojowych, francuskie lotnictwo przeprowadziło 1000. operację lotniczą nad Irakiem. Wyczynu dokonała załoga rozpoznawczego Atlantique 2, która przez kilka godzin wykonywała lot nad prowincją al-Anbar. Była to 87. misja ATL 2 w ramach operacji Chammal (Amerykańscy instruktorzy wojskowi w al-Anbar, 2014-12-18).

Francuski kontyngent wojskowy stacjonuje m.in. w bazie lotniczej w Jordanii. Obecnie komponent lotniczy składa się z 12 samolotów bojowych: 6 Rafale i tylu samo Mirage 2000D, a także pojedynczego ATL 2. Od 23 lutego do 18 kwietnia działania bojowe w ramach operacji Chammal prowadziła również grupa lotniskowcowa, na czele z atomowym Charles de Gaulle (Charles de Gaulle znowu w akcji, 2015-02-24). Z pokładu francuskiego lotniskowca operowało: 12 Rafale M, 9 Super Étendard Modernisee, E-2C Hawkeye i 4 śmigłowce.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.